Челси и Валенсия ще празнуват тази вечер

Челси успя да се класира за 1/8-финалите на Шампионска лига. "Сините" надиграха Лил на "Стамфорд Бридж" с резултат 2:1 в последния шести мач от груповата фаза на надпреварата. Още в 19-ата минута Тами Ейбрахам откри резултата за домакините, като голът му бе доста красив. Д до края на частта и капитанът Сезар Аспиликуета се разписа, за да направи преднината на своя отбор още по-комфортна.

Французите се разписаха с първия си точен удар в английската столица, който беше дело на Люик Реми в 78-ата минута.

С успеха Челси събра 11 точки и остана зад Валенсия, който има същия актив, но по-добри показатели в директните двубои. "Прилепите" си осигуриха място във фазата на елиминациите след победа с 1:0 над Аякс в Амстердам.

Срещата в Холандия беше изключително напечена, но голът на Родриго в 24-ата минута се оказа фатален за миналогодишния 1/2-финалист в турнира, който отпада с 10 т.