Бенфика изпусна комфортен аванс от Лайпциг

РБ Лайпциг прие Бенфика в петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес на "Ред Бул Арена" гостите водеха с два гола, но в крайна сметка допуснаха късно 2:2. Така лидер остава Лайпциг с 10 точки, по 7 т. имат Лион и Зенит, след като руснаците победиха французите по-рано днес с 2:0, а последен е Бенфика с 4 точки.

В 20-ата минута днес Пидзи откри резултата след удар в долния десен ъгъл при подаване от ляво на Таарабт - 1:0. В 37-ата минута Лайпциг вкара, но голът беше отменен заради засада на Форсберг. В 44-ата минута Пидзи нацели и горната греда в голямо положение за гостите.

В 49-ата минута гол на Упамекано за домакините отново бе отменен поради засада. В 59-ата минута Таарабт асистира отново за гол на Карлос Винисиус и 2:0 за гостите. В 90-ата минута домакините върнаха гол чрез Форсберг от дузпа, и в 96-ата минтуа отново той получи центриране на дузпата от ляво и с глава драматично донесе 2:2.