Ливърпул задържа първото място срещу Наполи

Ливърпул посрещна Наполи в срещата от петия кръг на Шампионска лига. Днес на "Анфийлд" гостите поведоха чрез Мертенс, но Ловрен изравни след корнер за 1:1. Така в пета група на ШЛ Ливърпул остава първи с 10 точки, Наполи има 9, а Залцбург, който победи с 4:1 Генк днес, има 7 т. Генк има само 1 точка в актива си.

Срещата не започна перфектно за Ливърпул, който изгуби Фабиньо поради контузия в 14-ата минута. Халфът бе заменен от Вайналдум в 19-ата минута и само 2 минути след това Лоренцо изведе Мертенс по перфектен начин и бързият нападател от труден ъгъл матира Алисон за 1:0.

С попадението Мертенс застава на 5 гола от рекордьора по голове в историята на Наполи Марек Хамшик. Днес Мертенс вкара 117-тия си гол.

До почивката за Ливърпул Мане опита да спечели дузпа чрез симулация в 45-ата минута, а Милнър в четвъртата минута на добавеното време бе най-близо до гол.

В 65-ата минута Ливърпул изравни след корнер, когато Милнър центрира на главата на Ловрен и той стреля перфектно в ъгъла за 1:1.