Валенсия се върна до точка с Челси

Валенсия прие Челси в срещата от петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Днес на "Местая" домакините поведоха, допуснаха пълен обрат, но и се върнаха отново в мача до крайното 2:2. Така двата тима събират по 8 точки в осма група на ШЛ, Аякс има 7 преди срещата си с Лил, който има 1 т.

До почивката резултатът бе равен. Първо Карлос Солер откри резултата за домакините в 40-ата минута след центриране на Родриго, при което беше оставен непокрит на непосредствена близост, а Ковачич отговори само минута след това с удар от границата на наказателното поле ниско в ъгъла за 1:1.

Точно преди почивката пък Ейбрахам се контузи и беше изнесе с контузия, като бе заменен от Батшуай след паузата.

В 50-ата минута Пулисич вкара през краката на Силесен, и след ВАР преглед голът бе зачетен. В 63-ата минута домакините допуснаха дузпа, която Парехо не успя да вкара заради брилянтно спасяване на Кепа.

Домакините обаче стигнаха до 2:2 в 82-ата минута, когато Уас опита да центрира и топката се оказа в мрежата над Кепа.