Лил – Аякс
Стадион: "Пиер Моруа“, Лил
Дата: 27.11.2019 г.
Час: 22:00

Валенсия се наложи с 4:1 над Лил, въпреки че двубоят не започна добре за "прилепите", които инкасираха гол в 25-ата минута, когато точен беше Осимен. След почивката обаче испанците обърнаха резултата в своя полза. Парехо (64-дузпа) изравни, а в последните десет минути паднаха нови три гола във вратата на гостите. Соумаро си вкара автогол в 82-ата, а Кондобия (84) и Торес (90) довършиха французите и зарадваха феновете на "Местая".

Възпитаниците на Кристоф Галатие остават на последното 4-то място в група "Н“ и са само с 1 спечелена точка и с илюзорни шансове по-предно класиране, което би осигурило участие на "песовете“ в Лига Европа.

Уеа е единственият отсъстващ за Лил, но дори и с него френският тим загуби пет от последните си шест мача в Шампионската лига.

Челси и Аякс направиха страхотен мач и в крайна сметка завършиха наравно - 4:4 от група H на Шампионската лига. Срещата стартира с автогол на Тами Ейбрахам. В петата минута Жоржиньо изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Пулишич. В 20-ата Куинси Промес вкара за амстердамци за 1:3. В 55-ата минута "сините" инкасираха нов гол. Дони ван де Беек беше оставен в наказателното поле и стреля ниско по диагонала за 1:4. Англичаните обаче се върнаха в мача. В 63-ата с гол се отчете капитана Аспиликуета. Последваха още по-интересни минути. В 69-ата съдията показа два червени картона на гостите. Блинд беше изгонен с втори жълт картон за остро влизане в краката на Ейбрахам. Реферът даде авантаж и секунда по-късно топката срещна ръката на Фелтман, който също видя червеният цвят на картона. Освен че изгони и двамата, съдията даде дузпа, която Жоржиньо превърна в гол за 3:4. В 74-ата Курт Зума нацели напречната греда след удар с глава, а при добавката Рийс Джеймс вкара за 4:4. В 80-ата Аспиликуета прати кълбото зад голлинията, но след консултация с ВАР голът не беше зачетен заради игра с ръка в атака.

Аякс е със 7 точки, с колкото са Челси и Валенсия, и със сигурност се нуждае от задължителен успех срещу последния Лил.

Наказани за визитата във Франция са Блинд и Фелтман, а Нерес е контузен.

Прогноза: Лил – Аякс 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!