Леверкузен си тръгна с победа от Москва, Галатасарай и Брюж с реми

Байер Леверкузен записа победа с 2:0 при визтата си на Локомотив в Москва в мач от петия кръг в груповата фаза на Шампионска лига. Гостите от Германия поведоха с автогол в началото на мача, а в малко след почивката сложиха точка на спора с второ попадение.

Рифат Жемалетдинов от Локо даде тласък на Байер. Това стана факт в 11-ата минута при едно изпълнение на корнер. Полузащитникът бе на земята, когато съотборникът му Едер опита да изчисти, но уцели Жемалетдинов и топката влетя в мрежата на руснаците.

"Аспирините" стигнаха и до второ попадение, което падна в 54-ата минута и бе дело на Свен Бендер, с което той фиксира крайния резултат.

В друг мач, който се игра по същото време, Галатасарай и Брюж завършиха наравно - 1:1. Буюк (11) откри за турците, но в самия край Диата (90) донесе поне точка за своя отбор.