Байерн остана перфектен в ШЛ

Байерн Мюнхен прие Олимпиакос в срещата от четвъртия кръг на групите на Шампионска лига. Днес на "Алианц Арена" домакините спечелиха с 2:0 благодарение на голове от Роберт Левандовски и Иван Перишич, и така германците събират 12 точки, Тотнъм преди срещата си от кръга има 4, Цървена Звезда е с 3 преди мача с Тотнъм, а Олимпиакос остава с 1 т.

До почивката Байерн създаде голям брой положения пред вратата на противника, но не стигна до гол. Павар бе най-близо когато с удар с глава нацели гредата след корнер.

В 69-ата минута срещата бе решена от Левандовски, който завърши без подготовка остро подаване на Коман от дясно за 1:0 в близкия ъгъл на вратаря. Така нападателят продължава статистиката си да вкарва във вече 8 поредни мача за Байерн в ШЛ, в които вкара 13 пъти.

В 89-ата минута току що стъпилият на терена Перишич вкара за 2:0 от непосредствена близост когато бранител не успя да нацели и изчисти топката при успоредно подаване.