Стърлинг с хетрик, Сити с пет над Аталанта

Манчестър Сити прие Аталанта в срещата от третия кръг на Шампионска лига. Днес на "Етихад" домакините спечелиха за трети път в турнира и остават перфектни с 9 точки, 10 вкарани гола и 1 получен. След победата с 5:1 Сити води с 9 точки, Динамо и Шахтьор имат по 4, а Аталанта - 0.

Изненадващо в 28-ата минута днес гостите поведоха когато Малиновский вкара от дузпа, спечелена от Иличич срещу Фернандиньо - 1:0. В 34-ата минута Агуеро върна гол след подаване на Стърлинг и гол през краката на вратаря за 1:1.

В 38-ата минута Стърлинг спечели и дузпа, която Агуеро вкара за обрат и 2:1. В 58-ата минута Фоден асистира за 3:1 за Стърлинг, който вкара със сила през защитата на гол линията.

В 64-ата минута Стърлинг завърши красива атака на Сити от позиция, в която не изглеждаше, че ще намери как да вкара. 5 минути след това крилото оформи и хетрика си с подобен на първия гол на Агуеро в мача - 5:1.