Стадион: "Йохан Кройф Арена“, Амстердам
Дата: 23.10.2019 г.
Час: 19:55
Съдия: Оливиу Хацеган

Полуфиналистът от последното издание на Шампионската лига – Аякс, продължава да е безпогрешен в своята група "Н“ след първите два кръга. Амстердамският гранд започна с убедителен успех с 3:0 над Лил в първия си двубой от груповата фаза, а след това хората на Ерик тен Хаг постигнаха същия успех, само че като гости на Валенсия.

Зиех (8) даде аванс на гостите с ранен гол, а Промес удвои в 34-ата минута. Точка на спора сложи Ван де Беек, който фиксира крайния резултат в 67-ата минута.

Аякс е непобеден в 24 от последните си 26 мача на европейско ниво, като в четири от тях клубът е запазил суха мрежа. В шест от последните си седем двубоя пък аместердамци са отбелязали поне два гола.

За предстоящия двубой няма отсъстващи играчи за домакините.

Челси постигна първата си победа в Шампионска лига през този сезон. Англичаните записаха труден успех с 2:1 над Лил във Франция. В 22-ата минута лондончани поведоха, когато Тами Ейбрахам овладя топката с първото докосване, завъртя се и с точен шут покрай десния стълб не остави шансове на вратаря. При тази ситуация се стигна до намесата на ВАР, но в крайна сметка голът бе зачетен. Десетина минути след това Осимен скочи най-високо на границата на вратарското поле и с глава изравни за 1:1. Победният гол за "сините" падна в 78-ата минута, когато резервата Калъм Хъдсон-Одой центрира в наказателното поле и Вилиан с фамозно изпълнение от воле матира Менян, оформяйки крайния резултат.

За тежката визита в Амстердам мениджърът Франк Лампард не може да разчита на Канте, Кристенсен, Баркли, Лофтъс-Чийк и Рюдигер.

Прогноза: Аякс – Челси 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!