Челси и Аякс с победи в своята група (видео)

Челси постигна първата си победа в Шампионска лига през този сезон. Англичаните записаха труден успех с 2:1 над Лил във Франция. В 22-ата минута лондончани поведоха. Фикайо Томори центрира в наказателното поле, Тами Ейбрахам овладя топката с първото докосване, завъртя се и с точен шут покрай десния стълб не остави шансове на вратаря. При тази ситуация се стигна до намесата на ВАР, но в крайна сметка голът бе зачетен.

Десетина минути след това Джонатан Бамба центрира от корнер, а Виктор Осимен скочи най-високо на границата на вратарското поле и с глава изравни за 1:1. Победният гол за "сините" падна в 78-ата минута, когато резервата Калъм Хъдсон-Одой центрира в наказателното поле и Вилиан с фамозно изпълнение от воле матира Менян, оформяйки крайния резултат.

В другия мач от тази група Валенсия загуби от Аякс с 0:3 на испанска земя. Зиеш (8) даде аванс на гостите с ранен гол, а  Промес удвои в 34-ата минута. Точка на спора сложи Ван де Беек, който фиксира крайния резултат в 67-ата минута.