Шахтьор остави Аталанта без точки (видео)

Аталанта прие Шахтьор Донецк в срещата от втория кръг на Шампионска лига. След като бе унижен на старта от Динамо Загреб, Аталанта отново загуби, но този път с 2:1 пред своята публика, като домакините изпуснаха ранна дузпа в мача.

В 16-ата минута Иличич си спечели дузпа, която и пропусна когато стреля силно във вратаря от бялата точка. В 28-ата минута обаче Хатебур центрира перфектно на главата на Сапата и това бе 1:0 за Аталанта.

В 41-ата минута Алан изведе Мораеш в наказателното поле на домакините и нападателят заобиколи вратаря и изравни за 1:1.

През втората част двата тима изглеждаха сякаш ще завършат при равенство, но в 95-ата минута Додо спечели много терен и изведе Соломон в наказателното поле за Шахтьор, и нападателят се справи със защитник и вратаря за 2:1.