Валенсия би Челси, Аякс уверен над Лил

Челси посрещна Валенсия за първата среща от груповата фаза между двата отбора. Днес на "Стамфорд Бридж" гостите спечелиха с минималното 1:0 след гол на Родриго във втората част. Допълнителна лоша новина бе контузията на Мейсън Маунт рано в мача за домакините, който бе заменен принудително. Междувременно Аякс се разправи с 3:0 с Лил в другата среща от групата.

Само след 9 минути игра Коклен получи картон за влизането си в краката на Маунт с два крака. Англичанинът не успя да продължи и 5 минути след това бе заменен от Педро. До почивката Челси бе по-добър, но не създаде достатъчно добра възможност, докато гостите действаха на контра.

В 74-ата минута Валенсия поведе когато Парехо изпълни заучен пряк-свободен удар в полето и Родриго завърши през Кепа за 1:0.

В 85-ата минута Уас допусна грешка в защитата на гостите и това бе дузпа, но Рос Баркли пропусна да реализира за Челси.