УЕФА остави в сила наказанието на Неймар

УЕФА отхвърли жалбата на ПСЖ срещу дисквалификацията от три мача на бразилския нападател Неймар. Това обяви официалният сайт на УЕФА.

Нападателят бе наказан на 26 април, след което ПСЖ се опита да обжалва това решение на УЕФА, но получи отказ.

27-годишният Неймар бе наказан за отправени обиди в социалните мрежи на официалните лица в мача-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига между шампиона на Франция и Манчестър Юнайтед.

В първия мач ПСЖ спечели на "Олд Трафорд" с резултат 2: 0. Във втората среща Манчестър Юнайтед водеше срещу парижани с резултат 2: 1. В последните минути на срещата главният арбитър Дамир Скомина отсъди дузпа срещу домакините, която бе точно изпълнена от Маркус Рашфорд. В резултат на това Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на турнира.