Аякс с първи полуфинал от 97-ма след успех над Юве (видео)

Аякс сътвори сензация в Италия на гости на Ювентус във втория четвърт-финален мач между двата отбора. След 1:1 пред своята публика преди седмица, сега холандският отбор победи "старата госпожа" с 2:1 в Италия и прогресира към полуфиналите на Шампионска лига.

Ювентус поведе в днешния двубой в 28-ата минута, когато след корнер на Пянич Кристиано Роналдо се пласира добре в полето и с глава реализира за 1:0.

Аякс обаче се върна бързо в 34-ата минута когато Зиеч стреля от далеч, топката попадна в Де Бек в наказателното поле и той матира вратаря спокойно за 1:1.

Във втората част Роналдо пропусна някои възможности, Шчесни се намеси многократно за да спаси вратата си, но в 67-ата минута Де Лигт се извиси след подаване на Шьоне и обърна резултата за гостите за 2:1. До края Аякс остана по-силен , като и ВАР лиши тима от нов гол.