Ювентус - Аякс
Стадион: Алианц Стейдиъм
Дата: 16.04.2019 г.
Час: 22:00 ч.

Ювентус е определен за фаворит в тази двойка четвърт-финалисти в Шампионска лига, поради резултата от 1:1 от гостуването миналата седмица. "Старата госпожа" има само 1 загуба у дома във всички турнири този сезон, и тя дойде през месец ноември.

Аякс пропусна някои големи положения в първата среща, но след като отстрани шампиона Реал Мадрид в предния кръг, младият състав няма от какво да се бои и може само да спечели с ново смело излизане срещу фаворита.

Откъм състави, за домакините звездата Кристиано Роналдо получи почивка в последния мач и ще започне тук. Даниеле Ругани ще продължи в състава ако Киелини не успее да се възстанови навреме, като и Бардзали е опция. Куадрадо е контузен, а Джан също е под въпрос. Бернардески е на един картон от наказание в ШЛ.

Аякс получава обратно след наказание Мазроа, но левия бек Таляфико е наказан за срещата. Така Дали Синкгравен може да получи старт. Айтинг е контузен в тима на гостите, а Де Йонг е под въпрос.

Аякс няма загуба в 16 от последните 17 срещи в Шампионска лига. Ювентус има добър рекорд от 5 поредни срещи с Аякс без поражение. Домакините не се намират в най-добрата си форма, но както в последната среща, наличието на Кристиано Роналдо прави състава фаворит.

Прогноза: Ювентус - Аякс 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!