Атлетико и Ливърпул си поделиха точките; ПСВ победи с 2:0 Марсилия

А. Франгов

В мач от Група D на Шампионската лига Атлетико (Мадрид) и Ливърпул завършиха наравно - 1:1. В другата среща от същата група ПСВ (Айндховен) победи с 2:0 Олимпик Марсилия с два гола на Дани Кувърманс.

Мачът на ст."Винсенте Калдерон" ще се запомни с нелогичните отсъждания на съдийската бригада, като Клаус Бо Ларсен подари един гол на Ливърпул от засада, отмени друг на Атлетико и още един на Ливърпул.

Още в началото гостите от Англия доминираха и логично в 14-та минута Роби Кийн откри резултата. Голът бе от чиста засада, която се видя на повторенията. Малко по-късно Ларсен отмени този път чист гол на Ливърпул. След добра атака Йоси Бенаюн наказа Лео Франко, но тоси път голът бе отменен. До края на полувремето и двата отбора създадоха добри положения пред гола, но на почивката „мърсисайдци" заслужено водиха с 1:0.

Второто полъвреме момчетата на Хавиер Агире натиснаха съперника си, и на няколко пъти защитата на Ливърпул както и вратаря Рейна се намесиха решително. Все пак и гостите имаха добри положения, но до втори гол във вратата на „дюшекчиите" не се стигна. Чист гол на Шимао Саброса след много добра контраатака беше отменен за несъстествуваща засада, а малко по-късно Пепе Рейна се намеси решаващо за да отбие красив удар с глава на Мигел. Все пак в 83-та минута Шимао вкара попадението за домакините и така уформи резултата - 1:1.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ЛИВЪРПУЛ 1:1 (0:1)
0:1 - Кийн (14)
1:1 - Симао (83)

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Лео Франко, Сейтаридис, Алваро, Антонио Лопес, Переа, Маниш, Камачо (72-Раул Гарсия), Симао, Луис Гарсия (46-Агуеро), Форлан, Синама-Понгол (75-Мигел)

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Арбелоа, Карагър, Агер, Досена, Маскерано, Алонсо (75-Лукаш), Бенаюн, Джерард (61-Бабел), Риера, Кийн (53-Каут)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Маниш (Атлетико); Арбелоа, Риера (Ливърпул
СЪДИЯ: Клаус Бо Ларсен (Дания)
СТАДИОН: Висенте Калдерон, Мадрид

В другата среща ПСВ заслужено взе трите точки, като през първото и през второто полувреме домакините доминираха в мача. Добри положения изпуснаха Кувърманс, Афелай и Вуйтенс. Все пак в 71-та минута Дани Кувърманс засече добре топката с глава от ьглов удар и така откри резултата за ПСВ. В 85-та минута, след поредното центриране отдясно пред вратата на Марсилия Кувърманс с красив плонж вкара красив гол и уформи резултата. Добрите намеси на Манданда попречиха на холандците да направят резултата класически. ПСВ - Марслия 2:0.

ПСВ (АЙНДХОВЕН) - ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 2:0 (0:0)
1:0 - Кувърманс (71)
2:0 - Кувърманс (85)

ПСВ (АЙНДХОВЕН): Исаксон, Салсидо, Марселис, Родригес, Бреше, Мендес, Вуйтенс (78-Джуджак), Симонс, Бакал (76-Кулина), Афелай (89-Аддо), Куверманс

ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ): Манданда, Бонар, Хилтон, Зубар, Тайво, Бен Арфа (73-Валбуена), Шейру (81-Зенден), Кана, Коне, Зиани (62-Каборе), Нианг

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Куверманс, Мендес (ПСВ);
СЪДИЯ: Дамир Скомина (Словения)
СТАДИОН: "Филипс", Айндховен

Така след тези мачове Атлетико и Ливърпул се откъснаха далече от другите два отбора и водят в Група D с по 7 точки. ПСВ спечели първите си три точки, а Марслия е на дъното без спечелена точка.