Ливърпул отстрани Байерн и продължава напред в ШЛ (видео)

Ливърпул записа успех с 3:1 при визитата си на Байерн Мюнхен в мача-реванш от 1/8-финала в Шампионската лига на "Алианц Арена". Така след нулевото равенство в първия мач - мърсисайдци продължават в следващата фаза на надпреварата, докато баварците ще съсредоточат силите си в битката с Борусия Дортмунд за титлата в Германия.

Гостите поведоха с попадение на Садио Мане в 27-ата минута, който наказа груба грешка на Нойер. В 39-ата минута автогол на Жоел Матип възстанови равенството. Гнабри центрира добре, а играчът на англичаните заби топката във вратата си, но ако не беше той, то това щеше да стори дебнещия Левандовски.

Гостите обаче отново поведоха с попадение на Ван Дайк в 69-ата минута, който бе точен в типичен за него стил - с глава, засичайки центриране от конер. Това попадение съвсем отказа домакините, а Мане вкара и трети гол в 84-ата минута, с което сложи точка на спора.