Ювентус - Атлетико Мадрид
Стадион: Алианц Стейдиъм
Дата: 12.03.2019 г.
Час: 22:00 ч.

Ювентус има трудна задача след загубата с 2:0 от Атлетико Мадрид в първия кръг от осминафиналната фаза на Шампионска лига. "Старата госпожа" показва добра форма у дома този сезон и само на 3 пъти загуби точки пред своята публика във всички турнири. Така тимът ще е уверен, че може да обърне нещата в своя полза.

Атлетико Мадрид, от друга страна, не показва най-добрата си игра като гост. Тимът спечели само 7 мача в цялата си кампания на гости, но защитния вал на тима е солиден и вероятно на това ще се разчита в този случай.

Откъм състави, Алекс Сандро е наказан за домакините след натрупани жълти картони, а Матуиди е на един картон от наказание и пропускане на четвърт-финал, евентуално. Контузени в състава са Сами Кедира, Дъглас Коста и Хуан Куадрадо. В последната среща почивки получиха Бонучи и Дибала, а частична роля в срещата имаха Роналдо, Манджукич, Матуиди, Шилио и Киелини.

При гостите с наказание са Диего Коща и Томас Партей. Лукас Ернандес и Филипе Луис са с контузия. Алваро Мората ще може да се върне в състава срещу стария си отбор след наказание.

Атлетико Мадрид запази суха мрежа в последните 4 мача в ШЛ. Атлетико запази суха мрежа и в последните 3 поредни срещи с Ювентус във всички турнири. Статистиката на испанците в ШЛ показва, че Атлетико няма загуба в 10 от последните 11 мача в Шампионска лига.

Ювентус трябва да положи усилие да вкара поне един гол в първата част от този двубой. Атлетико има нужното за да съхрани аванса си, като предстои да видим дали Симеоне ще заложи на защитата или ще търси да довърши противника си.

Прогноза: Ювентус - Атлетико Мадрид 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!