Десет от Сити обърнаха Шалке 04 (видео)

Шалке 04 прие Манчестър Сити в първата среща между двата отбора от осминафиналите на Шампионска лига. Днес станахме свидетели на изключително зрелище и победа на гостите с 3:2 на "Фелтинс Арена", като в двубоя имаше два обрата, единият след изгонване на човек от тима на "гражданите".

Сити започна с гол на Агуеро в 18-ата минута, когато Давид Силва отне от защитник и предостави топката на празна врата за аржентинеца.

В 38-ата минута Отаменди спря един удар с ръка и ВАР системата отсъди дузпа, която бе реализирана от Бенталеб за 1:1. В 43-ата минута домакините получиха втора дузпа когато Фернандиньо задържа съперник в полето и Бенталеб обърна резултата за 2:1.

След почивката нещата започнаха да стават мрачни за Сити, когато в 68-ата минута Отаменди бе изгонен за втори жълт картон. Компани и Сане се появиха за Пеп Гуардиола, и именно германецът реализира за 2:2 от пряк-свободен удар в 85-ата минута, изпълнен по изключително красив начин.

В 90-ата минута Рахим Стърлинг реши срещата за гостите след дълга топка от Едерсон - 3:2.