Реал с късна победа срещу Аякс (видео)

Реал Мадрид гостуваше на Аякс за първата среща между двата отбора от осминафиналната фаза на Шампионска лига. Днес гостите поведоха, допуснаха противника обратно в мача, но след късен гол от Марко Асенсио стигнаха до успеха с 2:1.

В първата част голове не бяха начислени, но Аякс успя да вкара топката в мрежата преди намесата на ВАР и отмяната на гола от рефера Скомина. Домакините бяха по-добрият отбор в тази част и по чудо не водеха в резултата и след удар в гредата.

В 60-ата минута Винисиус изработи гол за Реал Мадрид и предостави топката на Бензема за 1:0. Аякс успя да върне гол в 75-ата минута чрез Зиеч, който от близо матира Куртоа за 1:1.

В 87-ата минута срещата реши Марко Асенсио след добро подаване на Карвахал над защитата на втора греда - 2:1.