Стадион: ""Ян Брейдел“, Брюж
Дата: 11.12.2018 г.
Час: 19:55
Съдия: Давиде Маса

Последният шести кръг от груповата фаза на Шампионската лига противопоставя един срещу друг съставите на ФК Брюж и Атлетико Мадрид.

Домакините ще играят за честта си, тъй като, независимо от резултата, ще завършат на 3-то място в крайното класиране в група "А“ и напролет ще участват в турнира Лига Европа.

Гостите от Испания пък си гарантираха място във фазата на директните елиминации, но ако искат да запазят заеманата от тях лидерска позиция и евентуално да се надяват на по-лек съперник на осминафиналите, Атлети трябва да победят на всяка цена, за да не зависят от развоя на другия мача от групата между Монако и Борусия Дортмунд.

В последния си мач от групата, ФК Брюж стигна до престижно равенство за крайното 0:0 като гост на Борусия Дортмунд. Точка бе достатъчна за селекцията на Иван Леко, благодарение на която белгийският първенец ще продължи участието си в Европа, макар и втория по сила турнир на Стария континент. "Синьо-черните“ са 3-ти и имат 5 точки.

Аут за домакините са Гроневелд, Восен, Денис и Кулс.

Атлетико Мадрид се наложи с 2:0 над Монако на своя стадион "Уанда Метрополитано" в мач от Група “А" на Шампионската лига. Домакините излязоха напред в резултата след около 120 секунди игра след щастлив рикошет и автогол на Беноа Бадиашил след удар на Коке. В 24-ата минута Антоан Гризман бе точен за 2:0. Французинът направи добра комбинация с Анхел Корея и с техничен удар от близко разстояние преодоля Беналио, фиксирайки крайния резултат.

В 82-ата минута Стефан Савич получи червен картон и испанците доиграха двубоя с човек по-малко. “Дюшекчиите" събраха 12 точки и временно се изкачиха на първо място в класирането в групата, като си гарантираха и място на осминафиналите.

Освен Савич, другите отсъстващи са Коща и Ернандес. Луиш, Годин и Хуанфран са под въпрос.

Прогноза: ФК Брюж – Атлетико Мадрид 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!