Стадион: "Групама“, Лион
Дата: 27.11.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Джанлука Роки

В дербито на група "F“ един срещу друг се изправят съставите на Олимпик Лион и Манчестър Сити. Двата тима заемат челните две позиции във временното класиране. Домакините постигнаха единствената си победа до момента в надпреварата именно срещу многомилионната селекция на "гражданите“, които пристигат в Лион с мисълта за реванш и успех, който ще им гарантира първото място в крайното класиране.

Лион определено може да съжалява, че не свърши работата си в последния си мач от турнира. В него играчите на Брюно Женесио пропиляха аванс от два чисти гола за крайното 2:2 срещу Хофенхайм. Фекир откри резултата в 20-ата минута, а осем по-късно Ндомбеле покачи на 2:0. В 65-ата минута Крамарич намали и върна интригата. Типично по немски - Хофе не се предадоха и в добавеното време Кадерабек успя да се разпише и да донесе точка на своя отбор.

ОЛ е на 2-ро място в подреждането и е с 6 пункта. Гуири е аут за домакините.

Манчестър Сити записа категоричен успех с 6:0 над Шахтьор Донецк в среща от група "F" на Шампионската лига. Двубоят ще се запомни повече със скандалната дузпа свирена за "гражданите" след падане на Рахийм Стърлинг. Това се случи през първото полувреме при резултат 1:0. Тогава Стърлинг заора в тревата, след което се свлече на терена и за най-голяма изненада бе възнаграден с дузпа. Като цяло англичаните нямаха нужда от подобна помощ и те за миг не оставиха съмнение в класата си. Головете за успеха бяха дело на Давид Силва (13), Габриел (24 - дузпа, 72 - дузпа и 90), Рахийм Стърлинг (49) и Риад Марез (84).

Селекцията на Пеп Гуардиола е лидер с актив от 9 точки. Де Бройне, Менди, Гюндоган, Жесус, Браво и Бернардо Силва са в лазарета, но в тима на "гражданите“ има още редица звездни играчи, които спокойно компенсират липсата на отсъстващите.

Прогноза: Олимпик Лион – Манчестър Сити 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!