Стадион: "Райн-Некар Арена“, Зинсхайм
Дата: 27.11.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Иван Кружляк

Дебютантът Хофенхайм все още не може да запише първи успех в историческото си първо участие в групите на Шампионската лига. В последния си мач от надпреварата Лион и Хофенхайм завършиха при резултат - 2:2. Фекир откри резултата в 20-ата минута, а осем по-късно Ндомбеле покачи на 2:0. В 65-ата минута Крамарич намали и върна интригата. Типично по немски - Хофе не се предадоха и в добавеното време Кадерабек успя да се разпише и да донесе точка на своя отбор.

В момента хората на Юлиан Нагелсман са на 3-то място в класиранеото, като все още са с малки шансове за продължаване напред към фазата на директните елиминации.

Контузени за домакините са Руп, Хюбнер, Амири и Грилиш. Адамс е наказан.

Шахтьор претърпя абсолютен погром в последния си мач от турнира. В него украинският първенец допусна втора последователна загуба, след като бе унизен с 0:6 като гост на Манчестър Сити. Така "миньорите“ са на път да се простят рано-рано с тазгодишното издание на надпреварата, ако загубят и предстоящия си мач.

В момента селекцията на Пауло Фонсека е на последното 4-то място с едва 1 спечелена точка.

За гостуването в Германия под въпрос за Шахтьор са Марлос и Фернандо.

Прогноза: Хофенхайм – Шахтьор Донецк 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!