Стадион: "Луи II“, Монако
Дата: 06.11.2018 г.
Час: 19:55
Съдия: Артур Диаш

За Монако и ФК Брюж директните мачове помежду им ще са ключови, тъй като именно някой от тях ще спечели 3-ото място в крайното класиране, което ще му гарантира участие в Лига Европа напролет. Първият двубой в Белгия остави развръзката за предстоящия реванш в Княжеството, а Тиери Анри все още търси първи успех начело на "монегаските“.

Първият мач между съперниците завърши наравно – 1:1. Така и двата тима записаха първи точки в тазгодишното издание на турнира. Попаденията в срещата паднаха преди почивката. В 32-ата минута Муса Сила откри за Монао. Головин изведе Сила зад защитата на Брюж. В 40-ата минута белгийците изравниха резултата чрез Уесли. Той засече с глава едно прецизно центриране на Ханс Ванакен отляво, след като успя да надскочи бранител на Монако и да забие топката в долния ляв ъгъл на вратата на Монако, фиксирайки крайния резултат.

В лазарета на домакините са Лопеш, Пелегри, Субашич, Н‘Дорам, Ахолу, Сидибе и Йоветич.

Восен, Гроневелд и Байе са отсъстващи за гостите от Белгия.

Двата отбора са в много лоша серия в Шампионската лига. "Монегаските“ не успяха да спечелят последните 11 двубоя от най-престижния клубен турнир, а "синьо-черните“ последните си 13 срещи.

Прогноза: Монако – ФК Брюж 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!