Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 03.10.2018 г.
Час: 22:00
Съдия: Иван Кружилиак

Атлетико Мадрид стигна до обрат и победа с 2:1 като гост Монако в първия мач помежду им от група “А" на Шампионската лига. Головете паднаха още преди почивката, като първо Самюел Грандсир даде аванс на домакините в 18-ата минута. В 32-ата Диего Коща изравни след пас на Антоан Гризман, а в самия край на полувремето Хосе Хименесс глава донесе успеха на тима на Диего Симеоне. Аржентинецът изгледа двубоя от трибуните на “Луи II", защото още изтърпява наказание от миналия сезон.

Савич и Ариас са под въпрос за домакините, които са непобедени в последните си пет мача в най-комерсиалния турнир.

ФК Брюж бе близо до това да започне в Шампионската лига с престижно реми срещу солидния състав на Борусия Дортмунд. Белгийският първенец удържаше нулевото реми почти до самия край, но тогава Кристиан Пулишич се възползва от груба грешка на Митрович. Защитникът се отпита да изчисти, но не прецени присъствието на национала на САЩ и топката прехвърли вратаря.

Статистиката не е на страната на ФК Брюж, който загуби10 от последните си 11 официални мача в Шампионската лига.

За тежката визита в испанската столица наставникът Иван Леко не може да разчита на Резаей и Байе.

Прогноза: Атлетико Мадрид – ФК Брюж 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!