Ливърпул на финал с Реал след драма на Олимпико (видео)

Рома прие Ливърпул за драматичен втори полуфинален сблъсък в Шампионска лига на "Стадио Олимпико". Днес спорни решения не липсваха, а в края "вълците" успяха да спечелят с 4:2, но да отпаднат от турнира след общ резултат от двете срещи 7:6 за англичаните. Ливърпул ще се изправи срещу Реал Мадрид на 26-ти май в Киев.

Садио Мане откри резултата днес в 9-ата минута, преди автогол на Джеймс Милнър да върне 1:1 в 15-ата по комичен начин. Джини Вайналдум в 25-ата минута с глава отново изпрати Ливърпул напред с 2:1, а Рома се върна във втората част чрез Джеко в 52-ата минута за 2:2.

3:2 оформи Наинголан с красив гол след удар от далечна дистанция в 86-ата минута, а в продължението на мача той реализира и дузпа след игра на Клаван с ръка в наказателното поле за крайното 4:2.