Литекс се справи с черногорци (видео)

П. Пенков

Шампионът на България Литекс успя да се справи с черногорския Рудар, побеждавайки го с 1:0 на обновения стадион в Ловеч. Двубоят беше от вторият предварителен кръг от Шампионската лига. Ловчанлии успяха да открият резултата още в 8-та минута на мача, след като Занев центрира в наказателното поле на Рудар, след което Ивелин Попов успя да засече кълбото с глава, прехвърляйки Раданович за 1:0.

След попаданието Литекс започнаха значително по-силно да пресират противника си, като в 27-та минута след хубаво центриране на Том, топката беше засечена от Нифлор, но за жалост за ловчанлии тя срещна напречната греда, спасявайки Раданович. Втората част на двубоят отново протече под диктовката на Литекс, като черногорския им противник не успяваше да създаде опасни атака пред вратата на Галото. В 85-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Божович задържа Христо Янев и бе изгонен с втори жълт картон. Литекс не успяха да се възползват от прекия свободен удар, тъй като Радович плонжира в десния ъгъл и спаси отново вратата на Рудар.

Снимка: Гонг.бг