Ливърпул победи Ман Сити и на Етихад (видео)

Манчестър Сити прие Ливърпул във втората среща от четвърт-финалната фаза на Шампионска лига след 3:0 миналата седмица, с амбициозната задача да обърне този резултат. Днес обаче въпреки силното начало домакините от "Етихад Стейдиъм" претърпяха пълен обрат и загубиха отново с 2:1.

Още във 2-ата минута Габриел Жезус откри резултата днес след добра игра на Стърлинг от дясно, който намери нападателя на дузпата за 1:0. До почивката Сити владееше топката и създаваше положения, като в края пострада и от отменен гол.

Амбицията на "гражданите" намаля във второто полувреме, и съвсем угасна когато в 56-ата минута Мохамед Салах открадна изпусната от вратаря топка при удар на Фирмино и вкара красиво за 1:1. В 77-ата минтуа грешка на Отаменди доведе до гол на Фирмино и той изведе Ливърпул до полуфиналите на Шампионска лига.