Барса с единия крак на полуфиналите в ШЛ (видео)

Л. Михайлов

Барселона записа разгромен успех над Рома с 4:1 в първи 1/4-финал от Шампионската лига, който се състоя на "Камп Ноу". През първата част падна само един гол, а всичко най-интересно се случи след почивката.

Каталунците откриха в 38-ата минута, когато Даниеле де Роси си отбеляза автогол. Защитникът се опита да пресече подаване на Иниеста към Меси, но отбитата от него топка попадна в собствената врата. Иначе трябва да се отбележи, че още в началните минути Един Джеко беше повален в наказателното поле, но не последва реакция от съдията.

В 55-ата Барса удвои с нов автогол, дело на Костас Манолас. След изпълнен корнер отляво, топката беше насочена пред вратата от Ракитич, където Манолас я прати в собствената си мрежа.

Четири минути по-късно защитникът Жерар Пике направи резултата класически. Вратарят Алисон спаси удар на Суарес, но при добавката Пике бе точен. Десет минути преди края Един Джеко върна интригата за кратко, но Луис Суарес бързо върна аванса от три гола за каталунците. Така те ще имат стабилна преднина преди реванша.