Шахтьор обърна Рома - интригата остава за Рим (видео)

Шахтьор Донецк се наложи над Рома с 2:1 в първа среща от осминафиналите на Шампионската лига. Дженгиз Юндер откри резултата в 41-ата минута, разписвайки се след пас на Един Джеко.

Факундо Ферейра изравни в началото на второто полувреме. Той овладя топката след дълъг пас на Ракитский, финтира Манолас и прати топката в далечния ъгъл - 1:1. Домакините заиграха още по-настървено и логичното се случи в 71-ата минута. Обратът бе факт, след като Фред бе точен за 2:1. Халфът на домакините изпълни страхотен пряк свободен удар, като топката срещна напречната греда и влетя в мрежата.

След това попадение пък последва активизиране в редиците на "вълците", но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна. В самия край на мача за момент се стигна и до грозни сцени между играчи на двата тима, но всичко бързо утихна. Малко след това резервата Бруно Перес изби топката от голлинията след удар на играч на домакините. Така двата тима запазиха интригата за реванша в Рим.