Сити остави Наполи трети с победа (видео)

Манчестър Сити прие Наполи в третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига, като днес домакините от "Етихад" спечелиха с 2:1 след голове на Стърлинг и Жезус.

Още в 9-ата минута Стърлинг откри след добра атака на домакините, в края на която Уокър стреля от непосредствена близост, ударът му бе блокиран и попадна в Стърлинг, който реализира за 1:0. Любопитно в ситуацията бе разочарованието, което показа Уокър при гола на колегата си.

В 13-ата минута гол добави и Кевин Де Брюйне. В 38-ата минута гостите имаха шанс да върнат гол от дузпа. В ситуацията обаче Мертенс стреля слабо и Едерсон спаси за да съхрани резултата. В 71-ата минута италианците получиха втори шанс от дузпата, но този път Диауара вкара хладнокръвно за крайното 2:1.