Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 23.11.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Алексей Кулбаков (Беларус)

Антоан Гризман стана герой за пореден път за Атлетико Мадрид в домакинския мач от Шампионската лига, след като отбеляза и двата гола при измъчената победа с 2:1 над дебютанта Ростов след гол в 93-ата минута. Това беше четвърта поредна победа за "дюшекчиите", които водят във временното класиране и вече се класираха на 1/8-финалите. Това ще е допълнителен стимул за селекцията на Диего Симеоне най-после да спечели турнира, след като този трофей вече на два пъти им се изплъзва и то срещу градския съперник Реал. В момента "лос колочонерос" са 1-ви с 12 точки, което е с 3 повече от Байерн, като в последния мач от груповата фаза мадридчани гостуват в Мюнхен. В лазарета на Атлетико са Фернандес и Хименес.

Тимът на ПСВ Айндховен допусна пълен обрат у дома за поражението срещу гранда Байерн Мюнхен. Възпитаниците на Филип Коку отстъпиха с 1:2 и към настоящия момент заемат последното 4-то място в класирането заради по-лошите си показатели спрямо руския Ростов. По всичко изглежда, че "филипсите" ще разчитат на задължителна победа в последния кръг от груповата фаза, когато ПСВ посреща дебютанта в Айндховен, като успех ще изстреля холандците в Лига Европа през пролетта. За тежката визита край Мансанарес с контузии за ПСВ са Де Йонг, Хендрикс и Локадия.

Прогноза: Атлетико Мадрид - ПСВ Айндховен 2:0