Стадион: "Ювентус Стейдиъм", Торино
Дата: 02.11.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Бьорн Кайперс (Холандия)

Италианският колос Ювентус завоюва трудна, но важна победа при визитата си на Олимпик Лион в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. "Бианконерите" спечелиха с минимален успех с 1:0, благодарение на гол резервата Хуан Куадрадо в средата на втората част. Важна роля за успеха на "старата госпожа" изигра и капитанът Джанлуиджи Буфон, който спаси дузпа на Александре Лаказет преди почивката, а след това на няколко пъти доказа, че все още не трябва да бъде отписван за големия футбол. И за да бъде още по-голям срамът на Олимпик, Юве игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко, тъй като Марио Лемина бе изгонен за втори жълт картон.

В момента играчите на Масимилиано Алегри са лидери в класирането с актив от 7 точки, с колкото е и съставът на Севиля, но показателите на торинци са по-добри. В лазарета на Юве за настоящия двубой са Киелини, Дибала, Лихщайнер и Пяца, а Лемина е наказан. В следващия си мач от турнира "бианконерите" гостуват на основния претендент за първото място - Севиля.

Олимпик Лион пък остава с актив от 3 точки и е на 3-ото място в класирането. За тежката визита в Торино аут за гостите са Валбуена, Жале и Фофана. Следващият мач на "хлапетата" ще е срещу Динамо в Загреб.

Прогноза: Ювентус - Олимпик Лион 2:0