Стадион: "Водафон Арена", Истанбул
Дата: 01.11.2016г.
Час: 19:45
Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)

Турският първенец Бешикташ поднесе изненадата в третия кръг в своята група "В" на Шампионската лига. "Истанбулските орли" спечелиха с 3:2 гостуването си на фаворита в групата Наполи насред "Сан Паоло" в Неапол и спряха добрата серия на съперника, който бе безпогрешен до момента. Играчите на Шенол Гюнеш на три пъти повеждаха в резултата чрез Адриано в 12-ата минута, а големият герой за турския гранд бе Венсан Абубакар с двата си гола в 38-ата и 86-ата минути. Наполи успяваше да възстанови равенството чрез Мертенс в 30-ата и Маноло Габиадини в 69-ата минути от дузпа, но хората на Маурицио Сари не успяха да намерят за трети път пътя до мрежата. Трябва да се отбележи и фактът, че неаполитанците бяха ощетени, тъй като последното попадение на Бешикташ не трябваше да бъде зачетено, защото бе от засада, която реферите не забелязаха.

Така след двете си последователни ремита от по 1:1 срещу Бенфика и Динамо Киев, Бешикташ стигна и до първи три точки, като в момента "орлите" имат 5 пункта и са на 2-ото място във временното класиране. Йозбилиз, Калиска, Еркин, Кавлак и Юсал са контузени за домакините. В следващия си двубой Бешикташ отново домакинства, само че този път на Бенфика.

Въпреки поражението, Наполи запази едноличната си лидерска позиция в подреждането с 6 точки, което е с 1 повече от настоящия съперник и на 2 от Бенфика. В лазарета на неаполитанците са Милик и Албиол. След визитата в Истанбул Наполи посреща Динамо Киев.

Прогноза: Бешикташ - Наполи 1:2