Стадион: "Алианц Арена", Мюнхен
Дата: 19.10.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Уилям Колъм (Шотландия)

За втори път в рамките на няколко месеца Атлетико Мадрид сломи Байерн Мюнхен с 1:0 в Шампионската лига. През април това се случи в първи полуфинал от турнира, а сега във втория кръг от Група "D" Караско реализира единствения гол в 35-ата минута, а шест минути преди края съотборникът му Антоан Гризман пропусна дузпа. Това бе първа загуба за баврците под ръководството новия им наставник Карло Анчелоти. След поражението от "дюшекчиите" Байерн е в серия от няколко поредни ремита и в местната Бундеслига. За настоящия двубой с контузии за домакините са Рибери и Бадщубер, а Мартинес е под въпрос.

ПСВ отново не победи и във втория си двубой, въпреки че в него "филипсите" бяха определяни като фаворит. Този път възпитаниците на Филип Коку направиха 2:2 като гости на дебютанта в турнира Ростов. Така след първите два мача холандският първенец е само с 1 спечелена точка. За тежката визита в Мюнхен отсъстващи за ПСВ са Хендрикс, Локадия и Коопманс.

За последно Байерн и ПСВ се изправиха един срещу друг в най-престижния клубен турнир през сезон 1999/2000, когато двата тима отново бяха в една и съща група и си размениха по един домакински успех с 2:1.

Прогноза: Байерн Мюнхен - ПСВ Айндховен 2:0