Форсберг: На 1/4-финал сме, значи не сме работили напразно

Полузащитникът на националния отбор на Швеция Емл Форсберг коментира победата над Швейцария с 1:0 в осминафинален мач от Мондиал 2018.

"Този гол е много голям личен успех. Щастлив съм за резултата на отбора. Прекрасно е, горд съм с този резултат. Просто сълзите напират. Надявам се, че всички в Швеция се гордеят с нашия отбор. Моят жест? Той е за жена ми.

Тук има много добри национални отбори, важно е да вярваме в това, което вършим. Знаем, че можем да бъдем добри и в защита, и в атака. Ние сме на четвъртфинал, а това значи, че не сме работили напразно. Харесва ми да помагам на останалите играчи, аз инстинктивно върша всичко, което може да помогне на отбора.

Фокусирахме се, търпеливо работехме и вярвахме в успеха. Винаги така работя. Невероятно е усещането от класирането за четвъртфиналите. Това ни подтиква към още по-големи резултати", заяви Форсберг.