Хърватия с 3 от 3 в груповата фаза

Хърватия излиза от груповата фаза на Мондиал 18 с три поредни победи. При това "шахматистите" днес играха с голяма част от резервите си и въпреки това се наложиха над Исландия с 2:1. Всичко по-интересно се случи след почивката. В 51-ата минута Бадел напредна и с мощен шут заби топката в гредата. Две минути по-късно Пиварич проби отляво и намери Бадел, който с хубав удар от въздуха откри резултата - 1:0.

В 76-ата минута исландците стигнаха до попадение чрез Сигурдсон, който бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле - 1:1. Така тимът запази надеждите си, че може да се класира напред в турнира, като за целта Аржентина не трябваше да победи Нигерия (което в последствие се случи). В добавеното време хърватите стигнаха до успеха, след като точен бе Перишич. Така балканците продължават напред в надпреварата, докато Исландия напуска Световното след само три изиграни срещи.