Дания и Франция със стратегическо и скучно реми

Дания и Франция не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 0:0 в последния си мач от Група “C" на Мондиал 2018. “Петлите" вече се класираха за елиминационната фаза на турнира, докато скандинавците имаха нужда само от точка днес и в крайна сметка я постигнаха. Двата тима направиха малко над 10 нарушения за целия мач.

Като цяло този двубой бе един от най-скучните на това Световно, като интересните положения бяха много малко. Французите бяха направили куп промени в състава си и нямаха никакво намерение да рискуват с натрупване на картони. В 14-ата минута "петлите" поискаха дузпа за нарушение срещу Люка Ернандес, но съдията не отсъди нищо.

След почивката почти нищо не се промени на терена и така двата тима завършиха при задоволително равенство. Така Франция спести сили, а Дания стигна до точката, от която имаха нужда.