Белгия стартира на Световното с класика срещу Панама

Белгия се наложи над Панама с класическото 3:0 в първия мач от Група “G" на Мондиал 2018 в Русия. “Червените дяволи" бяха по-активният отбор през първата част, но така и не успяха да стигнат до попадение. Все пак след почивката те успяха да реализират цели три гола във вратата на съперника.

Дрис Мертенс откри резултата в полза на белгийците две минути след началото на второто полувреме. Звездата на Наполи бе точен с изключително красив шут от въздуха, с който опъна мрежата зад Пенедо.

В 69-ата минута Ромелу Лукаку се разписа с глава за 2:0, а асистенцията бе на Де Бройне. В 75-ата минута Лукаку реализира ново попадение. Той завърши хубава контра на своя тим, като прехвърли стража на Панама и по този начин оформи крайния резултат в този двубой.

Играчите на Панама могат да съжаляват, че не стигнаха поне до почетно попадение, тъй като имаха няколко положения, но в крайна сметка Белгия завърши двубоя без инкасиран гол в своята врата.