Франция с трудна победа над Австралия (видео)

Франция записа труден успех с 2:1 над Австралия на "Казан Арена" в първия двубой от Група "С". Антоан Гризман откри резултата с гол от дузпа в 57-ата минута. В 55-ата минута бе ключовият момент, който ще остане в историята на Световните първенства. Гризман получи извеждащо подаване и нахлу в наказателното поле, където падна след шпагат на Рисдън. Играта продължи, а малко след това реферът използва VAR и взе решение да отсъди наказателният удар.

Пет минути след това Миле Йединак изравни също след 11-метров наказателен удар. Тази ситуация изобщо не бе спорна, тъй като Юмтити с ръка в наказателното поле на своя тим.

Срещата вървеше към равенство, но в крайна сметка късметът покри "петлите" и в 81-вата минута Пол Погба направи 2:1. Той стреля, а топката рикошира в Бехич и се удари в горната греда, а след това тупна зад голлинията - 2:1. До края на мача също бе интересно, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.