Дузпи пратиха Колумбия на полуфинал на Копа Америка (видео)

Колумбия се класира на полуфиналите на Копа Америка, след като тази нощ тимът се наложи с 4:2 след изпълнение на дузпи над Перу. 1/4-финалният сблъсък между двата тима бе много интересен, но така и не предложи краен победител в редовното време, когато не паднаха голове.

През първото полувреме най-доброто положение се откри пред Хамес Родригес в 21-ата минута. Тогава голмайсторът на предното Световно стреля, но ударът му се отби от гредата. През втората част Колумбия доминираше, а играчите на Перу погледнаха към съперниковата врата едва към края, когато и имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от рефера.

При 11-метровите удари колумбийците бяха безгрешни, докато техния съперник направи два пропуска от бялата точка и така подари победата на съперника. Давид Оспина спаси изстрела на Мигел Трауко, а след това и Кристиан Куева стреля над вратата.