Унгария стартира с победа на Евро 2016 (видео)

Унгария победи Австрия с 2:0 в първа среща на двата тима на Евро 2016. Двата тима изиграха скучно първо полувреме, в което Австрия бе по-активният тим, но трудно стигаше до чисто голово положение. Единствено в края на първата част бе интересно, когато двата тима си размениха по една интересна ситуация. В 41-ата минута се стигна до голям пропуск на австрийците. След отлична атака, Мартин Харник получи прекрасна възможност да изведе тима си напред в резултата, но не нацели добре топката.

120 секунди по-късно Балаш Джуджак бе изведен в отлична голова позиция в наказателното поле на Австрия, но стреля неточно по земя. Десет минути след почивката Джуджак отправи хубав удар, но с блестяща намеса Алмер изби в ъглов удар.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Адам Салай направи добра комбинация с Клайнхайслер и бе изпуснат от австрийските бранители в наказателното поле, след което насочи топката по земя във вратата на Алмер - 1:0. В 66-ата минута положението за Унгария стана още по-розово. Драгович, който до този момент бе единственият играч с жълт картон, извърши грубо нарушение срещу противников играч и получи второ официално предупреждение, с което остави тима си с човек по-малко. Иначе преди това Хинтерегер бе пратил топката в мрежата, но бе прозвучал съдийски сигнал за нарушението и последвалия червен картон след това.

В 71-ата минута Немет отправи много силен удар, но Алмер спаси. Две минути преди края на редовното време интригата приключи. Резервата Золтан Щийбер се озова очи в очи с Алмер след бърза контраатака и майсторски копна топката, прехвърляйки австрийския страж, като по този начин оформи крайния резултат.