Чили извоюва успеха над Парагвай в контрола

Националният отбор на Чили победи този на Парагвай с 3:2 в контролна среща, която се състоя в Сантиаго. Двата тима зарадваха феновете със страхотен мач, който бе изпълнен с обрати.

Фелипе Гутиерес даде преднина на Чили след само 8 минути игра, но след това гостите направиха пълен обрат в началото на второто полувреме в рамките на две минути. Първо Жонатан Фабро изравни резултата в 51-ата минута, а секунди след това Хорхе Бенитес даде аванс на Парагвай.

До нов обрат се стигна, след като домакините първо стигнаха до равенство в 64-ата минута отново чрез Фелипе Гутиерес, който бе точен за 2:2. В 82-ата минута пък звездата на Чили Алексис Санчес се превърна в герой за своя тим, реализирайки победния гол за крайното 3:2.