Турция вкара само четири на България

Турция записа разгромен успех с 4:0 срещу България в контролна среща, която се състоя в Истанбул. Домакините бяха по-активни през първата част, но така и не достигнаха до попадение. Най-добрата ситуация за българите в мача бе в 10-ата минута, когато Владо Гаджев нацели гредата с много силен удар. Пропуски до преди почивката направиха Мицански, Мишо Александров и Ивелин Попов.

Божидар Митрев спаси всичко по-интересно пред вратата на "трикольорите" през първата част, но след почивката турците намериха верния път към неговата врата. В 49-ата минута Чахланоолу с прекрасно изпълнение от фаул откри резултата. Грешка тук направи вратаря, който не бе построил добре стената. Чахланоолу удвои резултата в 54-ата минута, когато наказа грешка на Бодуров - 2:0. Бившият защитник на Литекс направи нов гаф две минути по-късно, когато покри засадата, а след това се подхлъзна в наказателното поле, което позволи на Йълмаз да направи резултата класически, след пас на Арда Туран. Самият Йълмаз също успя да вкара втори гол, който падна в 80-ата минута.