България и Италия поделиха по точка в София

България и Италия не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в европейска квалификация, която се игра на стадион "Васил Левски". Двата тима изиграха едно много динамично първо полувреме, в което паднаха и три гола.

в 19-ата секунда Чиро Имобиле остана очи в очи с Николай Михайлов, който изби в корнер. Три минути по-късно Йордан Минев си вкара автогол. При едно центриране в коридор отдясно Михайлов излезе неразчетено, а топката рикошира в Минев, за да влезе във вратата на българите - 0:1.

Въпреки началния натиск на гостите "трикольорите" стигнаха до обрат. В 15-ата минута Ивелин Попов остана непокрит пред наказателното поле, поведе си топката и с удар от 20 метра намери долният десен ъгъл на Сиригу – 1:1. В 18-ата минута Попов се включи през центъра, за да намери влизащия в наказателното поле Миланов. Той качи топката на главата на Мицански, който намери отново десния ъгъл на италианската врата – 2:1. В 36-ата минута Ивелин Попов нацели гредата, след удар от фаул.

Втората част играта бе доста по-накъсана. Играчите на Ивайло Петев се защитаваха добре, но в 84-ата минута Дяков изпусна резервата Едер, който със страхотен удар оформи крайния резултат. До края на мача гостите имаха още две отлични положения, които в крайна сметка не бяха реализирани.