Чехия с успех срещу Казахстан в мач с шест гола

Чехия спечели гостуването си в Казахстан с 4:2 и записа трети пореден успех в квалификационна Група "A" за Евро 2016. В 13-ата минута Борек Докал откри резултата с удар от около 25 метра. След това попадение на Крайчи бе отменено заради засада, но минута преди края на първата част Чехия стигна до втори гол. Лимберски центрира, а отбраната на Казахстан не се справи с опита си да направи изкуствена засада и топката стигна до Кадерабек, който я прати успоредно на голлинията, към Давид Лафата, който засече на празна врата - 0:2.

В 56-ата минута Крейчи засече от въздуха центриране на Бокал и направи преднината на гостите класическа. Все пак Логвиненко успя да се разпише шест минути преди края, когато реализира с удар отблизо. Томаш Несид покачи на 1:4 в 88-ата минута, а в добавеното време Логвиненко засече с глава центриране от корнер, оформяйки крайното 2:4.