Последната минута носи равен на Италия и шанс за България

Шансовете на България за класиране на бараж все още са живи. Загубата на "лъвовете" по-рано тази вечер от Армения в Ереван с 1:2, бе последвана от добра новина. Отборите на Дания и Италия не се победиха в Копенхаген, завършвайки наравно - 2:2. Италия бе много близо до поражение в тази среща, но успя да изравни в последните минути. В 91-ата минута Пабло Освалдо донесе точката на своя тим, а с това и минимален шанс за класиране на България.

Преди това Освалдо бе отркил резултата с попадение в 28-ата минута, но две попадения на Никлас Бендтнер (45) (79) дадоха преднина на Дания.

6.Малта 3.

В последните срещи България приема Чехия, Дания е домакин на Малта, Италия приема Армения. България трябва да победи чехите, за да останат на второ място. То може да не е факт, ако Дания победи Малта с минимум 7 гола. Освен това ще се гледа и развитието в останалите групи.