България с трудна победа в Малта (видео)

България победи като гост Малта с 2:1 в световната квалификация в Ла Валета от група "Б". "Трикольорите" не изиграха един от добрите си мачове, но въпреки това спечелиха важни три точки, които връщат отбора на 2-ро място. Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство, тъй като на два пъти нацелиха греда.

"Трикольорите" поведоха в 9-ата минута с гол на Радослав Димитров. Играчът на Славия проби по дясното крило, след което опита да центрира, а вратарят Хабър, при опита си да избие топката, я прати в собствената си мрежа. В 59-ата минута Емил Гъргоров покачи на 2:0. Играчът на ЦСКА пусна добре към Миланов, който нахлу в наказателното поле, но Хабър успя да изби, а топката попадна в краката на Гъргоров, който бе точен.

В 78-ата минута, след колективна грешка в родната отбрана, Ерера от няколко метра намали на 1:2. До края на срещата не се стигна до нов гол и в крайна сметка българите се поздравиха с трите точки.