Дания с важен успех в Армения (видео)

Дания успя да запише минимален успех с 1:0 като гост на Армения в световна квалификация. По този начин, след изиграването на 8 срещи, "Червения динамит“ е с 12 точки във временното класиране и измести България (българите в момента играят мач срещу Малта и имат шанс да си върнат второто място). Арменците се простиха с малките си шансове за класиране на бараж и остават предпоследни с 9 точки.

Датчаните доминираха през първото полувреме, но стражът на домакините Кеворг Каспаров на няколко пъти се намесваше решително. След почивката падна единственото попадение. 20 минути преди края защитникът Вараздат Хароян спъна Виктор Фишер в наказателното поле и получи втори жълт картон, а Дани Агер не сбърка от 11-те метра и донесе победата на гостите.