Съдия попречи на България да си тръгне с победа от Дания (видео)

Дания и България завършиха наравно - 1:1 в квалификационния мач за световно първенство. "Трикольорите" могат да съжаляват, тъй като имаха реални шансове да се поздравят с успеха. През първата част домакините бяха доста по-активни и създадоха три голови положения. За българите Ивелин Попов бе близо до попадение преди почивката, но негов удар бе избит от стража на "червения динамит".

След почивката паднаха двете попадения. В 50-ата минута Манолев разстреля Андерсен след отлична контраатака и центриране на Тонев - 0:1. Това бе трети гол за играча на Фулъм в тази кампания. В 63-ата минута Илия Миланов повали Корнелиус в наказателното поле, но преди това нападателят на скандинавците игра с ръка при поемането на топката. Реферът не видя това и отсъди дузпа, която бе реализирана от Даниел Агер - 1:1.

До края на мача и двата отора пропуснаха добри положения, като за играчите на Любо Пенев най-активен бе Сашо Тонев, който стреляше към вратата при всяка ситуация, но без резултат.